İklim Değişikliği
İklim Değişikliği
Tamamlanan Projeler

İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi

IPA-1 kapsamında yürütülen “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi” ile iklim değişikliği alanında toplumun bütün kesimlerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlenmiş ve proje kapsamındaki İklim Değişikliği Hibe Programı ile 27 ilde 37 hibe projesi yürütülmüştür. Uygulama süreleri 8 ile 24 ay arasında değişen ve faydalanıcıları arasında belediyeler, üniversiteler, bakanlıkların il teşkilatları, STK’ların bulunduğu projelerin 2018 yılında 18, 2019 yılında 4, 2020 yılında ise 15 tanesi tamamlanmıştır. Proje kapsamında 19 ilde 3’er günlük iklim değişikliği konulu eğitimler gerçekleştirilmiş olup son olarak Ankara’da yaklaşık 350 kişinin katıldığı ve 5 gün süren iklim değişikliği eğitimi ile beraber toplam 20 ilde eğitimler verilmiştir. Bu eğitimler de kullanılmak üzere 17 ayrı başlıkta eğitim modülü hazırlanmıştır. Antalya ilinde iklim değişikliği alanında Uluslararası Konferans gerçekleştirilmiştir. Ankara ODTÜ, İzmir Ege Üniversitesi, İstanbul Marmara Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi olmak üzere 4 adet üniversite etkinliği gerçekleştirilmiştir. 2019 yılı içerisinde fotoğraf yarışması düzenlenerek çıktıları 10 ilde sergilenmiştir.  Bu kapsamda İzmir TAV Havalimanı ve Büyükşehir Belediyesi Kordon Sergi Alanında,  Gaziantep Zeugma Müzesi sergi salonu içerisinde “Senin İklimin Fotoğraf Sergileri” kurulmuştur.

Ayrıca Ankara Cer Modern Sanatlar Müzesi içerisinde 23 Temmuz 2019 itibariyle “Yuva, Nefes, Damla” konseptleriyle hazırlanan sergimiz açılmıştır. Ek olarak 20-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Oran, Tunalı, Kızılay, Bahçelievler ve Tandoğan’da yer alan dijital ekranlarda billboard çalışmaları yayınlanmıştır.

İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi kapanış konferansı 5 Şubat 2020 tarihinde yaklaşık 500 paydaşın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilmiştir

Projenin internet sayfasına ulaşmak için tıklayınız.