İklim Değişikliği
İklim Değişikliği

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 25. Taraflar Konferansı Yan Etkinlik Programı Hazırlıkları

05 Eylül 2019
Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 25. Taraflar Konferansı Yan Etkinlik Programı Hazırlıkları

Bilindiği üzere; Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 25. Taraflar Konferansı  (COP  25),  2-13  Aralık  2019  tarihleri  arasında  Şili'nin  Santiago  kentinde gerçekleştirilecektir. Konferans süresince, Kyoto Protokolü 15. Taraflar Toplantısı (CMP 15), Paris Anlaşması 2. Taraflar Toplantısı (CMA 2), Bilimsel ve Teknolojik Danışma Yardımcı Organı 51. Oturumu (SBSTA 51) ile Uygulama Yardımcı Organı 51. Oturumu (SBI 51) düzenlenecektir. Bahsi  geçen  oturum  ve  toplantılara  ilişkin  detaylı  bilgiye  internet https://unfccc.int/Santiago bağlantısından ulaşılabilecektir.

Söz konusu oturumlar süresince gerçekleştirilecek teknik ve siyasi müzakere toplantılarının ülkemiz adına verimli bir şekilde takip edilebilmesinin yanı sıra ülkemizin iklim değişikliği ile ilgili konularda yaptığı çalışmaların uluslararası düzeyde aktarılabilmesi ve tanıtılabilmesi amacıyla yan etkinlik programının hazırlanması planlanmaktadır. Bu çerçevede, kurumunuz/kuruluşunuz tarafından gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak yan etkinlik programına yapılacak katkılar bahsi geçen hususlar bakımından önem arz etmektedir.

Bu itibarla, 25. Taraflar Konferansı süresince gerçekleştirilecek olan yan etkinliklerde ülkemiz adına sunum yapması uygun görülen kurumunuz/kuruluşunuz temsilcilerine ilişkin bilgiler (ad-soyad, unvan, birim, e-posta, telefon, doğum tarihi ve pasaport numarası) ile sunum konularının, yan etkinlik programının hazırlanabilmesi ve ilgili temsilcilerin 25. Taraflar Konferansı'na kayıtlarının yapılabilmesi için en geç 04 Ekim 2019 tarihine kadar resmi yazı ile Bakanlığımıza ve e-posta ile epinar.polat@csb.gov.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır